Vastavatud Kiviõli elamuspargi populaarseim atraktsioon on ekskavaatorid

Vähem kui kuu aja eest Kiviõlis avatud kokku 15 uue atraktsiooniga kogupere elamuspark on igal avamisjärgsel päeval teenindanud 200-600 inimest, teatas seiskluskeskuse arendaja Janek Maar. Atraktiivseimaks atraktsiooniks nimetas ta ekskavaatoreid, kus nii noored kui vanad, poisid kui emad ehtsal ekskavaatoril oma esimesi arglikke katsetusi teevad. Kiviõli seikluskeskuse pereturismitoodete arendusprojekti kaasrahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.

“Ekskavaatorid on osutunud kõigi lemmikuks, sest nendega saab õppida ja ära proovida midagi täiesti uut,“ rääkis Maar. „Pealegi, mine tea, kunas endal koduski samu oskusi võib tarvis minna.“ Keskmiselt kulub ühel inimesel ekskavaatori nuppude ja kangide selgeksõppimiseks sellisel tasemel, et ka kaevandamine rahuldavalt ellu viia, umbes 7 minutit. „Kusjuures tüdrukud kipuvad olema poistest tihti isegi kiiremad õppurid,“ märkis Maar.

Lisaks ekskavaatoritele püsivad klientide lemmikatraktsioonide pingerea tipus nii lainelisel asfaltil pumptrack, bagisafari kui ka Eesti pikim 600m trosslaskumine. „Kelly Air lennukist käivad ka pea kõik inimesed läbi ning tuletõrjeakadeemias lendab vett pidevalt. Kuna kõige eksklusiivsemale ja aeganõudvamale trosslaskumisele tekkis tundidepikkune ootejärjekord, siis olime sunnitud selle “kõik hinnas” piletist välja võtma ja trosslaskumist eraldi 6 eurose tasu eest pakkuma,” selgitas Maar. „Midagi pole teha, suudame ühes tunnis trosslaskumisel teenindada vaid kümmekonda inimest, soovijaid on aga kordades rohkem ning niisama järjekorras ootamine ei meeldi kellelegi. Oleme uueks hooajaks kaalumas veel ühe trossi paigaldamist, et teenust rohkematele inimestele pakkuda.“
Trosslaskumine saab alguse Eesti kõrgeima, 100m mäe tipust, kuhu viiakse inimesed Mariine Auto poolt keskusele usaldatud tuttuue Subaru Foresteriga. Üks laskumine kestab ca 35 sekundit ja selle käigus lennatakse läbi õhu kuni 80km/h kiirusega.

Janek Maari sõnul veedavad pered korraga keskuses keskmiselt 4 tundi ja proovivad selle aja jooksul kümmet atraktsiooni.
17 aaatat tagasi kahe noore mehe Janek Maari ja Madis Olti unistustest alguse saanud Kiviõli Seikluskeskus sai lõplikult meeste käe all valmis tänavu juunis ja selle rajamiseks on kulunud ligi 8 miljonit eurot. Peamiselt on keskuse finantseerimist toetanud Keskkonnainvesteeringute Keskus ja EAS Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.