Tuleb vägev talvehooaeg!

Kui kõik läheb plaanipäraselt, avame suusakeskuse 14.-16.detsembril. Meile võid tulla julgelt külla, kui oled juba vana suusahunt, aga eriti siis kui plaanid mäesuusatamisega esimest tutvust teha.

„Laste ja algajate jaoks on meil saabuvaks talveks kuhjaga positiivseid uudiseid. Eelmisel aastal varustuse rendi ja kohviku kõrvale paigaldatud „esimese liu“ õppemäe ja algajate nõlva eskalaatortõstukid osutusid väga mugavateks ja populaarseteks. Seega, enne päris suure tõstuki peale minemist õpivad lapsed ja algajad senisest veelgi kiiremini sõitma, sest kogu tähelepanu läheb alla, mitte üles sõitmisele. Kunagi pole liiga vara või liiga hilja mäesuusatamisega tutvust teha. Tänu väga kogenud ja sõbralikele koolitajatele hakkavad kõik õpilased juba peale mõnetunnist treeningut iseseisvalt sõitma, liikudes varsti õppenõlvadelt juba suurele mäele.

Muretsema ei pea ka siis, kui omal mäespordivarustust ei ole, sest keskuses tegutsev Eesti suurim mäesuusavarustuse rendikeskus on oma varusid veelgi täiendanud ja suudab ka kõige rahvarohkematel nädalavahetustel suurte ja väikeste mäesuusasõprade varustuse ja koolituse vajaduse kenasti ära rahuldada.

Rajad ka murdmaasõpradele

Kiviõli seikluskeskuses on neli kunstlumest valmistatud põhjaga tavanõlva pikkusega 400-700 m, mis kannavad tuntud spordi- ja vabaajabrändide nimesid: O’Neill, Quiksilver, Helly Hansen ja Roxy. Samuti on olemas eraldi pargisõidu lumepark neile, kellele meeldib lumelauaga või freestyle-suuskadega trikitada.

Mäesport pole aga ainus, millega Kiviõlis tegeleda saab. Kui taevast tuleb piisavalt loodusliku lund, loome ümber tehismäe 2,5 km pikkuse murdmaasuusaraja, kus saab kulgeda nii klassika- kui vabastiilis.

Talimängude Tuba

Kui sportimisest isu täis saab, siis keskuse peahoones ootavad kõiki soojad saunad ja söögid.

Lisaks leiab põnevat tegevust kohviku kõrval asuval laste mängualal, mis tänavu sai täiendust Talimängude Toa näol. „Seal on kõigil võimalik mäesuusasimulaatoriga lumistelt nõlvadelt alla tuhiseda, hokimängijanalitreid ineraktiivsesse väravasse lüüa, treenida täpsust laskmises või viskeosavust ehtsas lumelahingus. Talimängude Toas leidub põnevat tegevust alates lastele 4-eluaastast kuni vanaemadeni-vanaisadeni välja.

Vahvad üritused

Ka sel talvel on Kiviõli seikluskeskusel plaanis mitmeid põnevaid üritusi, mida tasub koos perega vaatama tulla. Koostöös varasemate partneritega toimuvad kindlasti Alexela noorte Alpisarja mäesuusavõistluste etapp, Eesti meistrivõistlused freestyle-suusatamise ja lumelaua pargisõidus ning rataste downhill-võistlus lumelauakrossirajal. Ülejäänud põnevad ettevõtmised, nagu näiteks rahva paarisslaalomivõistlused jm sündmused, paigutuvad nende vahele juba jooksvalt.


 
Kõik on oodatud!

Anname endale aru, et Alpidega me füüsiliselt konkureerida ei jõua – seega oleme nii Tallinnast kui Tartust vaid pooleteise tunni autosõidu kaugusel asudes ideaalne paik õhtuti või nädalavahetustel pere, sõpradega või kolleegidega lõbutsemiseks või trenni tegemiseks.

Meil on Eesti suurim suusamägi, sobivate kallakutega nõlvad nii algajaile kui edasijõudnutele, mugavad tõstukid ning suurepärase teeninduskvaliteediga rendi- ja koolituskeskus.

Kes soovivad Kiviõli seikluskeskuses pikemalt aega veeta, oleks mõistlik plaanid juba varakult paika panna ja öömaja broneerida. Majutuse nõudlus ületab hetkel veel oluliselt keskuses pakutavaid voodikohti, nii et pikemad väljasõiduplaanid tasub võimalikult varakult meie hostelite või mõne kaugema majutuskohaga kooskõlastada.

Lõbusat talve soovides!

Kiviõli Seikluskeskuse meeskond