Ida-Virumaal on turistide arv jõudsalt kasvanud

Võrreldes Eesti keskmisega on Ida-Virumaal sel aastal turistide arv kasv peaaegu neli korda suurem. Lähiajal valmivad Kirde-Eestis euroraha toel mitu turismiobjekti, mis peaks sinnakanti tooma veelgi rohkem turiste. Kiviõli seikluskeskuse pereturismitoodete arendusprojekti kaasrahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.

Kui esimeses kvartalis tõusis Eestis võrreldes eelmise aasta sama perioodiga turistide ööbimiste arv vaid kuus protsenti, siis Ida-Virumaal oli see näitaja koguni 23 protsenti, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Põhipanuse turistide arvu kasvu andsid külalised Venemaalt, kuid Ida-Virumaa on avastanud ka Soome turistid. Põhjanaabrite ööbimiste arv Eestis tervikuna langes kolm protsenti, Ida-Virumaal oli sama näitaja kümme protsentiga plusspoolel.

Praegu on Ida-Virumaa majutusasutustes 4100 voodikohta. End seiklusmaana turundava maakonna lähiaja arenguid silmas pidades käib töö selle nimel, et majutuskohti oleks rohkem.

“Kutsume siia investoreid ja kutsume kohalikke inimesi kodumajutust pakkuma – nüüd läheb kõik lahti,” tegi Ida-Viru turismikoordinaator Kadri Jalonen üleskutse.

Euroopa regionaalarengu fondist saadud rohkem kui 16 miljoni euro toel valmivad kolme aasta jooksul Ida-Virumaal turismiobjektid Sillamäel, Narvas, Valastel, Kiviõlis, Aidus ja Purtses. Neist ühe atraktiivsemana avab 8.juunil uksed Kiviõli kogupere elamuspark, mis siseturisti kõrval sihib eelkõige Venemaa turgu.

“Kuna me asume Peterburist sama kaugel kui Pärnust, siis Peterburi külaline leiab meid üsna pea üles. Ka Läti ja vähemal määral ka Soome,” ütles Kiviõli Seiklusturismikeskuse arendaja Janek Maar.

Arendajate sõnul on oluline, et tuleb osata mõelda suurelt. “Me ju ikkagi ei tee seda Ida-Viru või Eesti jaoks, maailmatasemel koha tegemiseks peab tase olema igas vallas maksimaalne,” ütles Maar.