Kiviõlis avatakse ainulaadsete atraktsioonidega elamuspark

8. juunil kogupere elamuspargi avav Kiviõli Seikluskeskus on investeeringute mahu poolest suurem kui Lottemaa ning lubab pakkuda tegevust kõigil neljal aastaajal. Kiviõli seikluskeskuse pereturismitoodete arendusprojekti kaasrahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.

Kui Janek Maar ja Madis Olt esimest korda Kiviõli tuhamäe jalamil unistama hakkasid, et põlevikivikoksi ladustamise tulemusena kerkinud saja meetri kõrgusel kunstmäel võiks kunagi suusatama hakata, oli aasta 2001.

Tollal verinoorte meeste unistusest on tänaseks Eesti ja Euroopa maksumaksjate toel kasvanud Eestis ainulaadne aktiivse perepuhkuse keskus. Kui talvised atraktsioonid on juba Kiviõli kandnud paljude lumesõprade kohustlikule kaardile, siis viimatine, ligi kahe miljoni eurone inveseering toob ka suvekuudeks juurde 15 uut tegevust erinevas vanuses külalistele.

«Oleme jõudmas oma ehitustöödega lõpusirgele, käivad viimased asfalteerimised, atraktsioonide ehitamine ja haljastustööd, ja muud, et 8.juuniks valmis olla,» rääkis Maar. Tema sõnul on nende eesmärgiks olla erinevalt Lottemaast avatud 12 kuud aastas ja pakkuda seikluslikumaid puhkusvõimalusi igas vanuse- ja huvigrupis külastajatele.

Kiviõli Seikluskeskus loodab suve jooksul vastu võtta 40 000 külastajat 

«Sel talvel külastas meid tänu normaalsele talvele 17 000 inimest, mida oli rohkem kui kunagi varem. Seega tuntus vaikselt kasvab!» sõnas Maar. Ta lisas, et kuna suvine võrdlev kogemus neil hetkel puudub, on nad prognooside suhtes olnud esimesel aastal pigem ettevaatlikud.

Suviste teenuste seas avatakse Eestis ainulaadsed tuletõrjeakadeemia, kaevanduspark ning mägiautode rada. Lisaks veel liikluslinnak, kõrgseikluspark, lennukiga mänguväljak ja palju muud. Lähemalt saab atraktsioonidega tutvuda SIIN.

Kiviõli Seikluskeskusesse on 17 aasta jooksul erinevaid finantsvahendeid mahutatud tänaseks 7,5 miljoni euro eest, mis teeb ta investeeringumahult suuremaks Lottemaast.

«Kiviõli Seikluskeskuse pereturismitooted» projekti kaasrahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.