2.03.2019

Laupäeval, 2. märtsil toimub Kiviõli Seikluskeskuses kõige ekstreemsem rataste mäestlaskumise võistlus “MTB Snow Fights”, kus lumelauakrossirajal selgitatakse välja selle aasta mägirattakrossi kuningas.

Rataste mägikrossivõistlusel stardivad neli võistlejat korraga külg külje kõrval samal rajal, mis kulgeb alla mööda keerukat suusamäe nõlva. Sarnaselt suusa- ja lumelauakrossiga on ka rattarada disainitud rohkete hüpete, viraažide ja slaalomikurvidega. Iga võistlusgrupi kaks kiiremat pääsevad järgmisse ringi, kuni jääb alles neli kiiremat, kes võistlevad finaalis. Võistlusel saab osaleda iga tüüpi ratastega, välja arvatud elektrijalgrattad ja naelrehvidega rattad.

Sobivate ilmastikuolude korral toimub pärast võistlust julgemate/hullemate ratturite poolt ka eritivaatemänguline BIG AIR hüppeshow

Kuna adrenaliinirohkel ja kiirel rajal saab olema palju kukkumisi, siis on kõikidel võistlejatel kohustus kanda näokaitsega kiivrit ja võimaluse korral kehakaitsevahendeid. Võistluse starti lastakse maksimaalselt 48 võistlejat ning juba on registreerunud väga tugevad sõitjad Lätist ja ka julgemad naissoo esindajad.

Võistlejate registreerimine ja treeningud toimuvad laupäeval, 2. märtsil kell 10-13 ning võistlussõidud kell 14-16.

Kõik Kiviõli seikluskeskuse suusanõlvad on rattavõistlusest hoolimata tavapäraselt avatud